Békés Márton történész–politológus, a XXI. Század Intézet igazgatója a HírTV Napi aktuális című műsorában beszélt arról, hogy 2024. október 21. óta Orbán Viktor az egyben való kormányzás időtartalmának hazai rekordere.
Orbán Viktor egyedülálló teljesítményével Tisza Kálmán rekordját döntötte meg, aki a dualizmus idején 1875-től egészen 1890-ig, vagyis 14 éven, 4 hónapon és 24 napon keresztül, azaz 5258 napig kormányzott. Fontos megjegyezni: akkoriban a társadalom 6 százaléka rendelkezett választójoggal (csak a huszadik életévüket betöltött vagyonos férfiak szavazhattak, ők sem titkosan), most viszont 8,1 millió magyar adhatja le szavazatát, akik négyszer egymás után adtak kétharmados felhatalmazást a Fidesz–KDNP-nek. Tiszához képest itt is van eltérés, mégpedig újfent Orbán javára: elődje öt választáson mérettetett meg, de csak először és utoljára kapott kétharmados többséget, 2010 óta viszont immár negyedik alkalommal rendelkezik az Országházban az Orbán-vezette jobboldal alkotmányozó felhatalmazással.
Az adatokból világos az is, hogy a Nemzeti Együttműködés Rendszere a magyar történelemben nem kivétel, hanem a norma. Ezt erősíti meg a dualizmuskori Szabadelvű Párt és a Nemzeti Munkapárt, illetve a Bethlen István 1921 és 1931 közötti, évtizedes kormányzásához kapcsolódó Egységes Párt fennállása, és természetesen a mostani kormánykoalíció összetétele, karaktere is. Mindegyik nagy kormánypárthoz a stabilitás, a fejlődés és a kiszámítható gyarapodás időszaka kötődik, amelyeket már a kortársak is – pláne az utókor – egységes korszaknak látott. Ebben márpedig a kulturális hegemónia konszenzusos kialakítása a legnagyobb jelentőségű.